راهنمای خرید ابزار

کامل ترین راهنمای خرید اره فارسی بر

راهنمای خرید اره فارسی بر

اگر قصد خرید اره فارسی بر را دارید، صبر کنید، ابتدا این مقاله از سایت رسا ابزار را که در مورد راهنمای خرید اره فارسی بر نوشته شده است را تا انتها بخوانید و سپس با بررسی انواع اره فارسی بر و مشاهده امکانات و لیست قیمت اره فارسی بر موجود در بازار ایران اقدام به خرید نمایید.

در این مقاله که در زمینه راهنمایی خرید اره فارسی بر هست،  قصد داریم به معرفی بهترین برند اره فارسی بر و همچنین توضیحاتی در مورد قیمت و راهنمای خرید این ابزار بپردازیم. همچنین در این مقاله به بررسی نکاتی می پردازیم که در خرید اره فارسی بر دست دوم باید به آنها توجه کرد. اگر قصد خرید اره فارسی بر ارزان، متوسط و یا حتی با کیفیت را دارید، این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین اره فارسی بر را با توجه به نیاز خود خریداری و انتخاب کنید.

اره فارسی بر چیست؟

همانطور که می دانید اره فارسی بر که در زبان انگلیسی به آن Miter Saw می گویند یکی از پرکاربردترین ابزار در صنعت چوب و نجاری می باشد. زاویه دار کردن مقاطع چوب را فارسی کردن می گویند. فارسی کردن به اصطلاح یعنی بریدن قطعات با زاویه 45 درجه و قرار دادن آنها در کنار یکدیگر تا زاویه 90 درجه به دست آید. از اره فارسی بر برای برش مقاطع چوبی، پلاستیکی و آلومینیومی در زوایای مختلف استفاده می شود و به همین دلیل به اره فارسی بر معروف است.

خرید اره فارسی بر

اره فارسی بر بخریم یا شارژی؟

فارسی بر دستگاهی قابل حمل و جابجایی است و در دو نوع برقی و شارژی در بازار موجود است. با توجه به نیاز به توان زیاد در هنگام برش، اره برقی گزینه مناسب تری است و توصیه می شود تنها در مکان هایی که به برق دسترسی ندارید از اره شارژی استفاده کنید.

دریل شارژی رونیکس 12V

اره فارسی بر از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

در راهنمای خرید اره فارسی بر باید بگوییم که این اره دارای صفحه مدرج با زوایای مختلف می باشد. روی صفحه اره فارسی بر تکیه گاه وجود دارد که قطعات روی آن تکیه داده می شوند و صفحه مدرج در زاویه مشخصی قرار می گیرد و برش زیر زاویه روی قطعه انجام می شود. برش توسط اره ای انجام می شود که موتور محرک آن مستقیماً به آن متصل است. این سیستم توسط یک بازو به صورت لولا بر روی صفحه مدرج نصب می شود و با حرکت لولا، برش از بالا روی قطعه انجام می شود. در گذشته این قطعات توسط اره های جعبه ای به صورت زاویه دار بریده می شدند. امروزه انواع ماشین های ایرانی با قابلیت های بسیار بالا برای برش قطعات با زوایای مختلف وجود دارد.

انواع اره فارسی بر

اره فارسی بر انواع مختلفی دارند. برخی از این اره ها به دو صورت عمل می کنند. به طوری که با قرار دادن قطعه بر روی صفحه مدرج، قطعه تحت زاویه برش داده می شود و همچنین روی دستگاه یک اره رومیزی نیز طراحی می شود تا صفحه ای بر روی اره دستگاه نصب شود که برای برش های طولی استفاده می شود. اما اره رومیزی این دستگاه کارایی اره های رومیزی نجاری را ندارد. این اره ها کیفیت خوبی ندارند و بیشتر برای استفاده در محل نصب مناسب هستند و کار با آنها کمی محدود است.

بدنه اره فارسی بر بار از آلومینیوم ساخته شده است تا در عین سبک بودن از مقاومت بالایی برخوردار باشد. موتور این دستگاه در دو نوع دینامیک و آرمیچر موجود می باشد. موتورهای پویا برای رسیدن به سرعت به زمان نیاز دارند. موتورهای آرمیچر قدرت بیشتر، وزن کمتر و سرعت بیشتری دارند. موتورهای آرمیچر اغلب به طور مستقیم به اره متصل می شوند، اما در موتورهای دینامیک این اغلب از طریق یک تسمه اتفاق می افتد.

اره چوب و اره ام دی اف با توجه به کاربری بر روی این دستگاه ها نصب می شود که هر کدام در جای خود مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که اگر از اره های چوب بری برای برش ام دی اف استفاده شود، آثاری در محل برش باقی می ماند. همچنین اگر از اره های ام دی اف برای برش چوب استفاده شود به دلیل کوچکی دندانه های آن به سختی خاک اره را از محل برش جدا می کند و در نتیجه دیواره برش را می سوزاند و این دلیل بر بد بودن اره فارسی بر نیست.

اره فارسی برمیزی شپخ HM100T

به طور کلی همه دستگاه های فارسی دارای صفحه مدرج و برش تحت زاویه هستند و صفحه آنها می تواند از یک طرف و یا از هر دو طرف زاویه داشته باشد. اره های ایرانی در ابتدا فقط یک حرکت لولایی برای برش داشتند که البته امروزه نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این کاترهای ایرانی برندهای مختلفی دارند و عمق برش آنها با توجه به اندازه تیغه آنها متفاوت است. این اره ها برای برش پروفیل مناسب بوده و فقط برای برش مقاطع پروفیل کاربرد دارند.

بعدها ویژگی های ریلی و کشویی به اره فارسی بر اضافه شد و دامنه برش آنها افزایش یافت، به همین دلیل به اره های کشویی ایرانی می گویند. در این نوع اره ها قسمت لولایی میله پرشین توسط ریل به صفحه دستگاه متصل می شود و طول برش دو یا سه برابر شده است. در این اره های فارسی بر، عمق برش با توجه به قطر اره متفاوت است.

تیغه اره فارسی بر با زاویه 0 تا 45 درجه در دو طرف قرار می گیرد و در نوع پیشرفته آنها این برد افزایش یافته و از یک طرف به 60 درجه ارتقا یافته است.

تیغه اره فارسی بر

این اره فارسی بر این قابلیت را دارند که اره آن ها زیر زاویه قرار گرفته و برش اریب ایجاد کند. برای این منظور پیچ یا اهرمی که در انتهای ریل دستگاه قرار داده شده است شل شده و اره با توجه به زاویه ای که روی آن تعبیه شده است، تحت زاویه قرار می گیرد و اهرم دستگاه سفت می شود تا برش اریب امکان پذیر شود. در این اره برای حرکت دادن صفحه نمایش دستگاه به زوایای مختلف یک اهرم در جلوی نمایشگر قرار دارد که با تغییر موقعیت آن می توانید صفحه را در زاویه دلخواه قرار دهید و با سفت کردن پیچ می توانید صفحه نمایش را مشاهده و سپس شروع به برش کنید. معمولا صفحه نمایش این دستگاه به صورت خودکار بر روی چندین موقعیت مانند 15 درجه، 22.5 درجه، 30 درجه و 45 درجه ثابت می شود. علاوه بر این، برای قرار گرفتن در زوایای خاص، پیچ اهرمی باید سفت شود تا صفحه ثابت شود.

 

تفاوت اره فارسی بر جدید و قدیمی:

در اره کشویی فارسی بر می توان ریل دستگاه را نیز ثابت کرد تا برش فقط لولایی باشد. در نسخه های فارسی بر اولیه یک پیچ در جلوی صفحه وجود داشت که با سفت کردن ریل دستگاه رفع می شد. در ماشین های جدید فارسی روی ریل یک پیچ وجود دارد که با سفت شدن ریل دستگاه ثابت می شود.

 

در گذشته ریل دستگاه در قسمت پایین صفحه تعبیه می شد که در حین برش ریل دستگاه از زیر صفحه جدا می شد و طول دستگاه افزایش می یافت. بنابراین باید فضای خالی برای پشت دستگاه در نظر گرفته می شد. اما امروزه ریل این دستگاه روی صفحه قرار گرفته و سیستم برش اره روی ریل نصب می شود و حرکت اره روی ریل فضای زیادی را اشغال نمی کند. همچنین زمانی که ریل در پایین قرار داشت نیروی دست در قسمت بالایی جلوی اره وارد می شد اما امروزه با ریل جلوی دسته حرکت ریل راحت تر و روان تر است.

امروزه برای برش های دقیق تر از لیزر در پشت اره استفاده می شود تا مسیر برش اره بر روی قطعه کار مشخص شود. البته در نسخه جدیدتر آن لیزر حذف شده و سایه اره روی قطعه کار می افتد که دقت برش را بیش از پیش افزایش داده است.

 

برای تنظیم ارتفاع برش در اره فارسی پیچی به صورت محوری در کنار محور لولا قرار می گیرد که در موقعیت های مختلف قابل تنظیم و حتی ایجاد شیار می باشد.

راهنمای خرید اره فارسی که باید بدانید

برای خرید اره فارسی بر مناسب باید بسته به نیاز خود به کاربری آن توجه کنید. اره فارسی بر دارای سایزهای مختلف بوده و قطر آنها در بازار از 180 میلی متر تا 315 میلی متر می باشد. همچنین این دستگاه ها با توان های مختلف از 1100 وات تا 2400 وات در بازار موجود می باشد. سرعت چرخش تیغه یکی دیگر از معیارهای انتخاب اره فارسی بر مناسب است. هرچه سرعت چرخش تیغه بیشتر باشد، کیفیت برش بهتر است.

اره فارسی بر کشویی شپخ

بنابراین با توجه به کاربرد مورد نیاز ابتدا سایز دستگاه انتخاب شده و سپس قدرت و سرعت دستگاه در نظر گرفته می شود. اینها معیارهای اصلی برای انتخاب دستگاه مناسب برای برش زاویه هستند که جزو مهم ترین نکات راهنمای خرید اره فارسی بر می باشد.

اگر بخواهیم از اره فارسی بر برای برش پروفیل استفاده کنیم بهتر است اره فارسی بر لولایی تهیه کنیم.چون وزن کمتری دارد و به راحتی قابل جابجایی است و قیمت آن بسیار کمتر از اره کشویی فارسی است. با توجه به قطر پروفیل های مورد نظر می توان قطر اره این دستگاه را انتخاب کرد. به طور کلی اگر محدودیت بودجه ندارید می توانید اره ای تهیه کنید که بیشترین قطر را داشته باشد تا در برش پروفیل با قطرهای مختلف محدودیتی نداشته باشید.

 

در صورت نیاز به برش پروفیل های عریض مانند پانل های دیواری یا کف، می توانید از اره های ریلی فارسی بر استفاده کنید. در این صورت اگر به عمق برش زیاد نیاز ندارید می توانید از اره هایی با قطر کمتر استفاده کنید تا به دلیل وزن سبک و قابلیت حمل راحت تر قیمت مناسب تری داشته باشد.اگر قصد استفاده از اره باربری فارسی را دارید. برای ساخت انواع مصنوعات چوبی مانند آلاچیق و خانه های چوبی باید از اره ریلی فارسی بر با قطر اره 30 سانتی متر استفاده کنید. از این اره ایرانی می توان برای برش انواع پروفیل از قطرهای 2 سانتی متری تا قطرهای بالا مانند الوار به ضخامت 11 سانتی متر استفاده کرد.

 

پس از انتخاب سایز دستگاه، قدرت برش و سرعت دستگاه های مختلف با برندهای مختلف در راهنمای خرید اره فارسی بر مورد بررسی قرار می گیرد. در این مرحله کیفیت ساخت دستگاه های مختلف باید با یکدیگر مقایسه شود. یکی از مهم ترین ویژگی های اره فارسی بر داشتن ریل روان و حرکت نرم لولا می باشد. برای اینکه دقت و تمرکز برش در حین برش بالا باشد، لازم است به راحتی با این اره کار کنید. بنابراین ریل و لولای دستگاه باید به راحتی و روان حرکت کند. یکی دیگر از ویژگی های یک اره فارسی بر خوب این است که محل لولای آن و همچنین ریل دستگاه کاملا محکم و جاذب بوده و همچنین عاری از هرگونه شلی و کندی حرکت است. . ضمناً صفحه نمایش دستگاه باید به راحتی در زوایای مختلف قرار گیرد و زوایای آن از دقت بالایی برخوردار باشد.

 

یکی از مهم ترین ویژگی های یک اره فارسی بر خوب که در راهنمای خرید اره فارسی بر وجود دارد، این است که می توان آن را به طور دقیق در زوایای مختلف قرار داد و برش بدون کشش به طرفین انجام می شود. برای تست این موضوع می توان یک ورق را به چهار طرف برش داد. به طوری که زاویه دستگاه روی صفر قرار می گیرد و هر برش مجدداً توسط گونیا پشتیبانی می شود و طرف دیگر گونیا است. در نهایت با چهار برش یک مربع یا مستطیل به دست می آید که باید قطر یکسانی داشته باشد و به اصطلاح روان نباشد. در این صورت اره فارسی بر دقت لازم را دارد.

بهترین مارک اره فارسی بر چیست؟

همانطور که می دانید طیف گسترده ای از برندهای ابزار در دنیا وجود دارد که شامل سطوح کیفی بالا تا متوسط ​​و پایین می باشد. به طور کلی نمی توان یک برند خاص را به عنوان بهترین برند اره فارسی بر معرفی کرد. اما در بین این طیف وسیع اره های فارسی بر، برندهایی مانند دیوالت، ماکیتا، بوش، متابو و AEG را می توان جزو بهترین ها دانست که همگی تقریبا در یک سطح هستند. آنها با یکدیگر رقابت می کنند و برندهای شناخته شده ای در دنیا هستند.

این برندها کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند و البته قیمت آنها نیز از سایر برندها بالاتر است. برندهایی مانند Makita و DeWalt دقت بسیار بالایی در هنگام ساخت دارند و همچنین برندهایی مانند متابو و آاگ از کیفیت و قدرت بالایی برخوردارند. اره فارسی بر  وسیله ای است که برای برش های دقیق در زوایای مختلف و با قرار دادن این زوایا در کنار هر کدام استفاده می شود. قاب های چند ضلعی دیگر ایجاد می شود. با کوچکترین خطا در زوایا، قاب حاصل می تواند با خطا مواجه شود. بنابراین بهتر است تا حد امکان یک اره فارسی بر با کیفیت خوب خریداری کنید.

اره فارسی بر با ساختار مقاوم، با دقت برش بالا و قدرت کافی و همچنین سرعت چرخش تیغه مناسب بسیار کاربردی و ضروری می باشد. خرید اره فارسی بر ارزان نمی تواند خروجی و کیفیت برش خوبی داشته باشد و ایجاد زاویه مشکل ساز می شود. این نکته در مورد نظام فارسی بسیار مهم است و اهمیت آن دو چندان می شود. اما مثلا در مورد خرید وسایلی مانند اره گرد این موضوع چندان مهم نیست. بنابراین در خرید اره فارسی بر باید نهایت دقت را داشته باشید و صرف قیمت نسبتاً بالا نباید مانع از خرید وسایل مورد نیاز شما شود.

نکات مهم راهنمای خرید اره فارسی بر دست دوم:

برای راهنمای خرید اره فارسی بر دست دوم باید به چند نکته توجه کنیم. اره فارسی بر برای برش به دقت بالایی نیاز دارد. بنابراین ابتدا باید ظاهر دستگاه بررسی شود و عملکرد دستگاه مشخص شود. قطعاً هر چه دستگاه بیشتر استفاده شده باشد یا در مدت زمان مشخصی تحت فشار زیادی قرار گرفته باشد، عمر دستگاه کاهش یافته است. بنابراین ابتدا باید قدرت برش دستگاه بررسی شود. سپس محافظ را بردارید و چرخش تیغه را بررسی کنید و از شل نشدن آن مطمئن شوید. سپس با تکان دادن موتور دستگاه می توان میزان شلی محور و ریل دستگاه را بررسی کرد.

اگر شلی زیاد باشد باعث ایجاد خطا در برش می شود. پس از انجام این مراحل، زوایای مورد بررسی قرار می گیرد. به این ترتیب که یک قطعه را در 90 درجه از چهار طرف برش می دهیم و سپس قطر آنها را اندازه می کنیم. اگر قطرها یکسان باشند، گونیا با زوایای ذکر شده در صفحه مطابقت دارد.

چه نوع اره فارسی بری بخریم؟

 

در بازار ابزار مجموعه بزرگی از اره فارسی بر از بهترین برندهای موجود در بازار با مشخصات کامل و با بهترین قیمت موجود می باشد. تمامی اره های فارسی بر موجود را می توانید به صورت آنلاین و با ارسال رایگان به سراسر کشور خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *